Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето денеака ќе биде сончево и тивко со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на слаба магла. Утринската температура се движи од минус три до четири, а дневната ќе биде од шест до 15 степени. Во Скопје претпладне ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот времето ќе биде сончево и претежно тивко со умерена облачност. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до девет степени.
XS
SM
MD
LG