Достапни линкови

Карзаи се состана со претседателските кандидати


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се состанал со 11-те претседателски кандидати, кои ќе учествуваат на изборите што се закажани за 5-ти април. Тие побарале од Карзаи да гарантира дека изборите ќе бидат слободни и фер. Некои се пожалиле дека дел од кандидатите користеле владини ресурси за нивната кампања. Меѓу претседателските кандидати е и братот на Карзаи.
XS
SM
MD
LG