Достапни линкови

Најмалку 10 загинати во експлозија во Пакистан


Најмалку 10 луѓе загинале, а 9 биле повредени во експлозија во северо-западен Пакистан. Меѓу загинатите има и жени и деца. Експлозијата се случила во куќа на еден локален старешина, а според непотврдени информации, се претпоставува дека до инцидентот можеби дошло случајно.
XS
SM
MD
LG