Достапни линкови

Меркел се повредила на скијање во Швајцарија


Германската канцеларка Ангела Меркел се повредила на скијање во Швајцарија, соопшти нејзиниот портпарол. Меркел ја повредила карлицата, поради што ги откажала сите состаноци и патувања во наредните три недели, додека се опоравува.
XS
SM
MD
LG