Достапни линкови

Сингапурски патнички авион принудно слетал во Баку


Авион на Сингапурската авиокомпанија денеска принудно слетал на аеродромот во Баку поради проблеми со воздушниот притисок во кабината. Немало повредени меѓу 467 патници и 27 членови на екипажот на авионот Ербас А380 кој летал од Лондон за Сингапур.
XS
SM
MD
LG