Достапни линкови

Времето облачно со услови за дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно, а по котлините магливо. Кон крајот на денот и во вечерните часови ќе има слаби локални врнежи од дожд. Повеќе услови за дожд ќе има во западните делови, а ќе дува и слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура се движи од минус четири до четири, а дневната од пет до 12 степени.
XS
SM
MD
LG