Достапни линкови

Почина актерката Алиша Рет


Алиша Рет, најстариот член на актерската екипа од филмот "Одвеано со виорот", почина. Таа, заедно со Вивиен Ли и Клерк Гебл ја играше Индија Вилкс во филмот од 1939. Во филмот, Индија Вилкс е сестра на Ешли Вилкс, со кого Скарлет О'Хара е длабоко во љубов пред Ешли да се ожени со неговиот братучед. Алиша Рет почина вчера во јужната држава Јужна Каролина. Имаше 98 години.
XS
SM
MD
LG