Достапни линкови

Времето сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност, а наутро по котлините со појава на утринска магла. Ќе дува и слаб повремен јужен ветер.Температурата ќе се движи од пет до 13 степени. Во Скопје претпладне ќе има појава на утринска магла, а попладне маглата ќе се намалува и ќе има сончеви периоди. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до осум степени.
XS
SM
MD
LG