Достапни линкови

Ирачките сили бавно напредуваа во Рамади и Фалуџа


Ирачките безбедносни сили, подржани од сојузнипките сунитски племиња, ја повратија контролата во централните подрачја на Рамади и Фалуџа, коие беа завземени од милитантите.
Како што јави нашиот дописник, патот меѓу Фалуџа и Багдад бил контролиран од бунтовниците поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG