Достапни линкови

Путин и Медведев скијаа на терените во СочиРускиот претседател Владимир Путин и премиерот Дмитриј Медведев беа во Сочи, на еден месец пред отворањето на Зимските олимписки игри. На државната телевизија беа прикажани како скијаат на патеката Краснаја Полјана. Путин и Медведев посетиле и други терени и објекти каде што ќе се одржуваат натпреварувањата, а Путин имал средба и со некои руски спортисти.
XS
SM
MD
LG