Достапни линкови

Кери разговараше со Либерман, предвидена средба и со Абас


Американскиот државен секретар Џон Кери, во рамките на турнејата на Блискиот Исток, денеска разговарал со израелскиот министер за надворешни работи Авигдор Либерман, кој е ултра-националист и скептик во врска со можниот мировен договор со палестинците. Кери, како што е најавено, попладне треба да се состане и со палестинскиот лидер Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG