Достапни линкови

Полицијата во Индонезија спречила терористички напади


Полицијата во Индонезија соопшти дека 6-мината исламистички милитанти, кои беа убиени во престрелка во близина на Џакарта пред три дена, планирале напади врз американската амбасада, будистички храмови и врз хотели во кои се сместуваат странци. Полицијата запленила документ во кој биле наведени целите на нападите.
XS
SM
MD
LG