Достапни линкови

Снежна бура во делови од САД


Голема снежна бура ги зафати северо-источните делови на Соединетите Држави. Гувернерите на Њујорк и на Њу Џерси прогласија вонредна состојба и ги советуваа жителите да останат дома. Некои училишта се затворени, а државните службенци биле пуштени порано од работа. Во Бостон има над половина метар снег. Американските авио-компании откажале над 2.300 летови.
XS
SM
MD
LG