Достапни линкови

Британец и жена од Нов Зеланд пронајдени мртви во Либија


Еден Британец како и една жена од Нов Зеланд пронајдени се застрелани во близина на комплексот за нафта и гас во западна Либија. Претставник на либиските безбедносн и сили изјави дека тие нивните тела биле пронајдени покрај нивниот личен багаж и дека нивните предмети не биле украдени, а нејасен е мотивот за убиството. Претходно имаше сличен случај на убиство на странци. Две години по соборувањето на dиктаторот Моамер Гадафи , централната власт ne е во можност да ги контролира непослушните мулитанти, кои се тврдокорни исламисти.
XS
SM
MD
LG