Достапни линкови

Груевски: годинава очекуваме над 20 странски инвестиции


Повеќе од дваесет странски инвестиции се очекуваат во текот на оваа година, најави денеска премиерот Никола Груевски кој заедно со министерот за здравство Никола Тодоров денеска го означи почетокот на проектот за нов клинички центар во Скопје. Над 20 инвеститори неформално, како што рече, веќе донесле одлука да почнат свој бизнис во Македонија.
XS
SM
MD
LG