Достапни линкови

Во Турција запленето оружје за Сирија


Турските сили за безбедност синоќа од еден камион заплениле оружје наменето за Сирија при што уапсеиле три лица, двајца турци и еден сириец. Камионот во кој имало ракети и муниција бил откриен во Кирихан, во близина на границата со Сирија. Приведените лица тврделе дека камионот и припаѓал на една турска хуманитарна организација. Таа тоа го демантираше. Турската полиција неколку пати запленила воена опрема за Сирија.
XS
SM
MD
LG