Достапни линкови

Почна спасувањето од бродот заглавен на Антарктикот


Во тек е хеликоптерска акција за спасување на 52 патници од рускиот истражувачки брод „Академик Шокалски“ кој повеќе од една недела е заглавен на Антарктикот. 22 членови на екипажот остануваат на бродот. Хеликоптерот ги носи патниците на палубата на кинески мразокшач кој успеа да стигне најблиску до рускиот брод.
XS
SM
MD
LG