Достапни линкови

Нападната екипа на Итна медицинска помош


Илустрација.
Возило на Итната медицинска помош ноќеска околу полноќ било нападнато кај Центарот за зависници во Кисела Вода и притоа е повреден возачот на возилото и скршени се стаклата на комбито.

Според информациите од Итната медицинска помош, возачот на возилото имал скршеница на раката и потрес на мозокот. Во текот на ноќта итно е опериран на Клиниката за трауматологија.

Полицијата информира дека екипата на Итната медицинска помош е нападната од засега непознати лица.

Возачот, бил физички нападнат со тупаници, а докторката не била повредена.
XS
SM
MD
LG