Достапни линкови

Путин му ја честита на Обама Нова година


Рускиот претседател Владимир Путин испрати честитка за Нова година до неговиот американски колега, Барак Обама во која се наведува дека Москва е решена да продолжи со конструктивни односи со САД.
Според прес-службата на Кремљ, Путин се навел дека руско-американската соработка во 2013 година придонесла за глобалната стабилност и за решавање на "повеќето сложени меѓународни проблеми."
Путин, исто така, испратен пораки за Нова година и до другите светски лидери, меѓу кои и британскиот премиер Дејвид Камерон и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG