Достапни линкови

Спасувачките акции на бродот Шокалиски одложени


Лошото време повторно ги отежна напорите за спасување на патниците и екипажот на рускиот истражувачки брод во Антарктикот кој е окован во мраз.
Академик Шокалиски е веќе една недела заглавен во мраз а на него има 52 лица. Тие се чувствувале добро, но мали биле залихите на течности за пиење.
XS
SM
MD
LG