Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно со слаб до умерен ветер


Времето денеска ќе биде облачно, во утринските часови со слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од седум до 13 степени. Во Скопје, сончево со мала облачност и температура до 10 степени.
XS
SM
MD
LG