Достапни линкови

Нападнат активистот Артан Садику


Граѓанскиот активист и програмски директор на Институтот за општествени и хуманистички науки, Артан Садику бил физички нападнат синоќа по полноќ на булеварот Партизански одреди, од засега непознати лица.
Тој на својот профил на Фејсбук им порача на пријателите дека се чувствува добро и дека очекува полицијата да го реши случајот. Садику откако бил хоспитализиран по нападот е испратен на домашно лекување.
XS
SM
MD
LG