Достапни линкови

Собраќајна несреќа во Пакистан, 6 жртви


Илустрација
Најмалку шест лица загинале и повеќе од 20 се повредени во собраќајна несреќа во близина на пакистанскиот главен град Исламабад. Патниците кои се превезувале со автобус од Лахоре до Исламабад се судриле со камион. Полоцијата го истражува случајот, а според очевидците возачот на автобусот заспал и загубил контрола на патот.
XS
SM
MD
LG