Достапни линкови

Венецуела позајмила 5 милиони долари од Кина


Претседателот на Венецуела Николас Мадуро
Претседателот на Венецуела Николас Мадуро изјави дека земјата од Кина позајмила 5 милијарди долари. Парите, според него, ќе бидат искористени за изградба на станови, за развој на транспортот, како и за усовршување на сателитската техонологија и војската. Венецуела од 2008 па до денес од Кина позајмила 36 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG