Достапни линкови

Русија-Бомбашки напад во Волгоград, 13 жртви


Амбулантни возила на железничката станица во Волгоград
Во бомбашки напад на железничка станица во рускиот град Волгоград загинаа најмалку 13 лица, а десетици се повредени. Националниот анти-терористички комитет соопшти дека експлозивот бил активиран од бомбаш самоубиец. Се уште никој не презема одговорност за нападот, но чеченскиот лидер на бунтовниците Доку Умаров повика на спроведување напади на зимските олимписки игри во Сочи.
XS
SM
MD
LG