Достапни линкови

Либан-зголемени безбедносни мерки за погребот на Чата


Илустрација
Зголемени безбедносни мерки се преземени во либанскиот главен град Бејрут пред погребот на проминетниот политичар Мухамед Чата, кој беше убиен пред два дена во напад со автомобил бомба. Чата, кој беше поранешен либански министер за финансии и поранешен амбасадор во САД беше познат како критичар на режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад. Се уште не е познато кој е одговорен за нападот.
XS
SM
MD
LG