Достапни линкови

ОН-Сирија нема да го испочитува рокот за хемиското оружје


Илустрација
ОН соопштија дека сириската влада најверојатно нема да го испочитува рокот до 31 декември за отстранување на хемиското оружје во земјата. Според нив, бил направен важен напредок за елиминирање на сириското токсичко оружје. Но, ОН исто така го повикуваат претседателот Башар ал Асад да ги зголеми напорите за да ги испочитува роковите
XS
SM
MD
LG