Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со мала облачност


Macedonia - Landscape of Prespa region. Promotion of new Macedonian film "Children of the Sun". Director Antonio Mitrikevski - 14May2013
Времето ќе биде сончево со мала облачност и претежно тивко. По одделни котлини ќе има појава на магла која околу пладне и попладне ќе слабее по интензитет. Температурата од осум до 14 степени.
Во Скопје сончево со мала облачност и температура до девет степени.
XS
SM
MD
LG