Достапни линкови

Украина - Приведени 5 лица за нападот врз Чорновол


Полицијата во Украина соопшти дека привела петмина осомничени во врска со бруталното претепување на опозицискиот активист и новинар Tетиана Чорновол. Нападот се случи кратко време по таа објави напис за имотната состојба на високи владини претставници.
Тоа предзвика демонстрации и барања за оставки на министерот за внатрешни работи и владата на Украина.
XS
SM
MD
LG