Достапни линкови

Судири на полицијата со демонстранти во Каиро


Египетската полиција се судрила со приврзаниците на Муслиманското братство во Египет и во уште неколку градови по петочната молитва. Полицијата употребила солзавец за да ги растера демонстрантите, кои пак, фрлале камења врз полицијата.
Тензиите во Египет се зголемени откако владата го прогласи Муслиманското братство за терористичка организација.
XS
SM
MD
LG