Достапни линкови

3-ца војници на НАТО загинаа во Кабул


Најмалку 3-ца странски војници загинале при експлозија на автомобил бома во Кабул, чија цел бил конвој на НАТО. Не е соопштена националноста на загинатите војници. Во инцидентот биле повредени и неколкумина авганистанци. Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG