Достапни линкови

Силна експлозија во Бејрут, има загинати


Силна експлозија одекнала денеска во центарот на Бејрут, при што имало и повеќемина загинати. Либанските медиуми јавија дека меѓу загинатите е и поранешниот министер за финансии Мухамед Шатан. Според првичните извештаи, експлозијата била предизвикана со автомобил бомба. Во Бејрут зачестија ваквите индиденти по разгорувањето на конфликтот во соседна Сирија.
XS
SM
MD
LG