Достапни линкови

Уапсен уште еден осомничен за нападот врз новинарката Чорновил


Полицијата во Украина го уапси и третиот осомничен за бруталното претепување на опозицискиот активист и новинар, Татјана Чорновил, на 25 декември. Властите соопштија деја на распит се и уште тројца неидентификувани членови на парламентот иако не кажаа колку тие би можеле да бидат поврзани со случајот. Чорновил доби потрес на мосокот и скршен нос по што беше пренесена и сеуште се наоѓа во болница во Киев. Нападот се случи кратко време откако таа го објави написот за имотите на високи владини функционери.
XS
SM
MD
LG