Достапни линкови

Времето денеска - облачно и врнежливо


Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Снег ќе паѓа само на повисоките планини. Утринската температура ќе се движи од четири до осум, а дневната од седум до 11 степени.
Во Скопје времето ќе би слично. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до осум степени.
XS
SM
MD
LG