Достапни линкови

Киев - протести пред МВР поради претепана новинарка


Неколку стотици украинци се собраа денеска пред Министерството за внатрешни работи во Киев за да бараат оставка од министерот за внатрешни работи Виталиј Zaхаренко.
Причина е нападот врз новинарската Татјана Чорновол која за опозициска интернет страница е објавуваше написи за корупција.
Таа вчера беше сурово претепана во близина на Киев.
XS
SM
MD
LG