Достапни линкови

Гринпис - Русија целосно го отфрли обвиненијата


Русија денеска и формално ја отфрли кривичната пријава и против последниот Кристијан д Алесандро од 30 - те активистите на Гринпис уапсени поради протестите на арктичката нафтена платформа.
Активистите беа обвинети за хулиганство.
Во меѓувреме, Гринпис соопшти денеска властите издадоа виза за Британецот Ентони Перет - прв член на екипажот на бродот кој ќе ја напушти Русија.
XS
SM
MD
LG