Достапни линкови

Експлозија во автобус во Каиро


Каиро -архива
Во Каиро при експлозија во автобус биле повредени 5 луѓе.
Според полицијата, најверојатно експлозивна направа била фрлена низ прозор или била поставена во близина на автобусот. Египет се соочува со насилство по остранувањето на исламистичкиот претседател Мохамед Морси.
Владата на Египет, неговото Муслиманско Братство вчера го прогласи за терористичка организација.
XS
SM
MD
LG