Достапни линкови

Египетската влада го прогласи Муслиманското братство за терористичко


Египетската влада го прогласи Муслиманското братство за терористичка група. Ова го соопшти денеска министерот за високо образование Хосам Еиса. Египетските власти го обвинуваат Муслиманското братство за серијата напади во земјата, кои зачестија по соборувањето на претседателот Мухамед Морси.
XS
SM
MD
LG