Достапни линкови

Милитанти од Синај ја презедоа одговорноста за нападот во Мансура


Масура, 24.12.2013
Милитантна група од Синај, поврзана со Ал Каеда, денеска ја превзеде одговорноста за бомбашкиот напад врз полициската станица во египетскиот град Мансура, во кој загинаа 16 луѓе, а над 100 беа повредени. Египетската влада претходно за напдот го обвини Муслиманското братство на соборениот претседател Мухамед Морси.
XS
SM
MD
LG