Достапни линкови

Повлечени обвинувања против активисти на Гринпис


Русија денеска соопшти дека ги повлече тужбите за хулиганство против уште осуммина активисти на Гринпис, ден откако во согласност со донесениот закон за амнестија ослободил еден од соработниците на таа меѓународна невладина организација за заштита на животната средина. Активистите на 18 септември годинава се обиделе да се искачат на пруската платформа за вадење нафата на Арктикот.
XS
SM
MD
LG