Достапни линкови

Претепана украинска новинарка и опозицска активистка


Украинската опозициска активистка и новинарка позната по нејзините текстови за корупциски скандали на владата Тeтјана Чорновил денеска била претепана од непознати напаѓачи во близина на Киев. Тоа се случило неколку часа по објавувањето на нејзиниот текст за имотите на владините претставници. 34 годишната Тетјана сега се наоѓала на интензивна нега. Претседателот Виктор Јанукович побара од полицијата да ги открие одговорните за овој напад.
XS
SM
MD
LG