Достапни линкови

Собраниска седница за медиумските закони


Собранието на Македонија денеска треба да ја продолжи 72. седница на која на дневен ред се медиумските закони. Пратениците треба да расправаат за дополнетите предлози на законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги и на законот за медиуми, двата во второ читање.
XS
SM
MD
LG