Достапни линкови

Половина милион домови без струја во САД и Канада


Над 500 илјади домови во севереосточниот дел на САД и во југоисточна Канада и натаму се без електрична енергија по снежната бура што ги зафати
овие области изминатиот викенд. Најмалку 17 лица ги загубиле животите во силното невреме, а околу 85 илјади домови во Торонто се без електрична енергија и околу 32 илјади во Квебек.Националниот Метролошки Сервис објави дека температурите ќе продолжат да бидата многу ниски и дека невремето се поместува кон централниот дел на Канада.
XS
SM
MD
LG