Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на утринска магла долж Повардарието и по котлините. Во текот на денот маглата ќе ослаби и ќе дува слаб повремено умерен југоисточен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус седум до еден, а дневната од два до осум степени.Во Скопје претпладне со појава на магла, а попладне маглата повремено ќе биде послаба и ќе преовладува облачно време. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до два степени.
XS
SM
MD
LG