Достапни линкови

Несреќа во турско бродоградилиште


Десет лица загинале вчера во военото бродоградилиште во турскиот округ Измир, откако реморкер се превртел во моретo. Како што јави МИА, осуммина од загинатите се воени лица, а другите двајца се цивилни работници.
Во инцидентот се повредени 17 лица од воениот персонал.
XS
SM
MD
LG