Достапни линкови

Времето сончево, во котлините магливо


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена, а попладне со значителна локална облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.
Претпладне по одделни котлини ќе биде магливо, особено во Скопската каде што маглата со променлив интензитет ќе се задржи во текот на целиот ден.

Утринската температура се движи од минус пет до еден, а дневната ќе биде од два до 11 степени.

Во Скопје температурата ќе се движи од минус четири до три степени.
XS
SM
MD
LG