Достапни линкови

Напад врз телевизиска станица во Ирак


Една локална телевизиска станица во ирачкиот град Тикрит денеска била нападната од неколкумина бомбаши самубијци, јавуваат новинските агенции. По неколкуте експлозии, ирачките полициски сили ја опколиле зградата. Засега нема извештаи за евентуални жртви меѓу вработените.
XS
SM
MD
LG