Достапни линкови

Напади врз ирачки војници, 8-мина загинати


Најмалку 6-мина ирачки војници загинале кога во нивната база во реонот на Абу Граиб експлодирала граната. Во истиот реон, бомба експлодирала покрај воена патрола, при што загинале еден офицер и еден војник, а двајца војници биле повредени. Според проценките на Обединетите Нации, над 8.000 луѓе загинале во ИРак во оваа година.
XS
SM
MD
LG