Достапни линкови

Ослободени двете членки на Пуси Рајот


Надежда Толоконикова и Марија Аљокина, членки на руската панк група Пуси Рајот денеска се ослободени од затвор, откако добија амнестија. Думата во минатиот месец едногласно ја прифати амнестијата со која беа опфатени Алијокина и Толоконикова. Пред амнестијата тие требаше да бидат ослободени во март идната година откако ќе ја отслужеа две годишната казна затвор за хулиганизам.
XS
SM
MD
LG