Достапни линкови

Маглата го запре авио-сообраќајот на скопскиот аеродром


Авионскиот сообраќај од скопскиот аеродром во наредните 24 часа, поради маглата, ќе биде прекинат. Како што најавуваат оттаму, нема да има ниту слетувања, ниту полетувања.
Летовите на „Визер“ ќе се одвиваат од софискиот аеродром. Превозот за патниците е организиран со автобус од скопскиот аеродром. Летовите од Истанбул, Љубљана и Дубаи се пренасочени кон Охрид. Останатите летови се откажани.
XS
SM
MD
LG